Клуб малог фудбала Врање пласирао се у полуфинале Купа Србије

Клуб малог фудбала Врање, осим добрих игара у шампионату државе, одлично игра и у Футсал купу Србије. Врањски фудбалери су синоћ на свом терену победили Колубару из Лазаревца, резултатом 4:2 у мечу четвртфинала и пласирали се у полуфинале Купа Србије.

Виђена је врло квалитетна утакмица, на моменте и драматична, у којој је Врање давало голове а Колубара имала теренску иницијативу. Гости из Лазаревца повели су голом Томина после силних напада ка голману Врања, Ристићу. Домаћи тим определио се за дефанзивну тактику па је један одличан дупли пас капитен Врања претворио у изједначење. У првом полувремену виђена су два гола и много пропуштених шанси али резултат је био нерешен. Играчи Колубаре кренули су силовито у другом полувремену, али су се прописно испромашивали. Поново један контранапад доноси предност Врању а стрелац је Данијел Стошић. Пет минута пре краја меча, репрезентативац Томин поравнава резултат. А онда права драма на паркету Хале спортова у Врању. У следећем нападу Стошић доводи Врање у вођство од 3:2. Гости иду на све или ништа, убацују и петог играча, имају велики број прилика да дођу до изједначења, али голман Врања, Ристић, остаје несавладан. Када је истицало време утакмице, Марјан Ђорђевић из свог шестерца погађа за коначна 4:2 за Врање, на велику радост фудбалера Врања и око 500 гледалаца у хали спортова. Следећи противник Врањанаца знаће се после извлачења парова ових дана у Београду.

Врање већ у понедељак очекује дуел у шампионату са Летећим Холанђанином у Врбасу а онда током наредне недеље нова узбуђења у Купу Србије.