Одштампајте ову страницу

Спортисти дали свој допринос обележавању Дана града

Успешно су завршени сви турнири организовани поводом годишњице ослобођења Врања од Турака у организацији Спортског савеза и Спортске хале. Такмичили су се фудбалери, одбојкашице, стонотенисери, шахисти, кошаркаши, џудисти, скијаши. Врање је неколико дана био град младости и искуства, спортског духа и пријатељског дружења. Турнир у малом фудбалу најстарији је турнир који се организује поводом обележавања дана ослобођења града од Турака. Учествовало је 8 тимова, представника јавних установа и предузећа и привредних колектива. Ове године 1. место припало је екипи Алфе. Они су у финалу савладали Бритиш американ тобако. Треће место припало је екипи Војске Србије. Организатори су за финалисте обезбедили симболичне награде.

"Пантери" из Врања били су бољи од осталих екипа на турниру у кошарци и освојили су прво место. У финалном сусрету надиграли су кошаркаше клуба "Aктавис академија" из Лесковца резултатом 87-50. Екипа ОКК "Јуниора" из Ниша освојила је 3. место. Они су резултатом 51-65 савладали "Топличанин" из Прокупља. На турниру су учествовале јуниорске селекције поменутих тимова. Кошаркашки клуб „Пантери“ био је домаћин и угостио учеснике. Присутнима се у име града обратио већник Ненад Ђорђевић.

"Желели смо да се спортом и квалитетним садржајима одужимо нашим прецима, који су се борили за нашу слободу и омогућили нам да се данас дружимо на овакав начин. Да се такмичимо, да се бавимо спортом, да волимо нашу земљу и будемо добри и квалитетни људи", каже Ненад Ђорђевић.

Шаховски турнир поводом Дана града окупио је учеснике из 8 градова и општина, Лесковца, Врања, Владичиног Хана, Сурдулице, Бујановца, Трговишта и по први пут из Лепосавића. Такмичило се око 60 шахиста. Организатори Шах клуб "Врање" и Шаховски савез Пчињског округа потрудили су се да буду заступљене све генерације шахиста, од најмлађих до најстаријих. Прво место припало је младом Петру Спасићу, други је био Небојша Ристић, а трећи Слађан Цветковић. Најбољи ветеран и освајач 4. места био је Драган Симоновић. У конкуренцији девојчица најбоља је била Софија Стојановић, а дечак Александар Михајловић. Првопласиранима су уручене награде.

Одбојкашице "Панде" изгубиле су у завршници финалног меча од “Радана”. Турнир у одбојци, који се одржава по трећи пут, окупио је одбојкашице, млађе пионирке рођене 2006. и млађе из 3 града, Прокупља, Лебана и Врања. Пироћанке и Нишлијке нису учествовале овога пута из оправданих разлога. Играло се по систему свако са сваким. У финалном сусрету састали су се домаћин "Панда" и "Радан" из Лебана. Наше девојке показале су одличну игру, као и гошће. Одлучивало се у тај брејку. Сусрет је завршен резултатом 3-2, у корист гошћи из Лебана. Организатори Одбојкашки клуб “Панда”, Спортски савез и Спортска хала наградили су захвалницама све учеснике. Најбољима су уручени пехари.

Одржан је и међународни турнир у стоном тенису. Више од 200 такмичара из Бугарске, Северне Македоније и централне Србије борило се за неко од прва три места два дана. Гости Врања били су такмичари из Видина из Републике Бугарске, Скопља, Куманова, Криве Паланке из Северне Македоније, Крушевца, Соко бање, Неготина, Јагодине, Босилеграда, Сурдулице, Ниша, Бабушнице и Лесковца. Домаћин турнира био је Стонотениски клуб "Топ спин"

На турниру су учествовале све категорије такмичара. Првог дана надметали су се мини кадети и кадеткиње, млађи кадети и кадеткиње и кадети и кадеткиње. Другог дана на програму су биле борбе јуниора и јуниорки, сениора и сениорки, ветерана од 35-50 година и ветерана изнад 50 година.

На такмичењу у џудоу надметали су се ученици основних школа, такмичари Џудо клуба "Врање" и 4.бригаде Копнене Војске Србије. У конкуренцији основних школа учествовала су 24 такмичара. У категорији до 28 килограма 1. прво место освојила је Дуња Стојиљковић; до 30 килограма Теодор Ђорђевић; до 32 килограма Михаило Костић у мушкој конкуренцији, а у женској Сара Китановић. Вукашин Анђелковић био је најбољи до 36 килограма, а Јелена Китановић и Огњен Анђелковић до 40 килограма.

Испред Џудо клуба "Врање" наступило је 14 такмичара. Најбоље резултате постигли су: до 32 килограма Миња Станојковић, до 36 Андрија Цветковић, до 48 килограма Давид Ђорђевић, до 52 килограма Катарина Тотић.

У такмичењу сениора, по правилима џудо лиге победила је 4. бригада Копнене Војске Србије.

Спортисти су и овом приликом показали да имају велико срце и да су здраве навике, фер плеј, витештво, другарство, поштење, искреност вредности којима треба тежити. Организатори Спортски савез и Спортска хала били су добри домаћини свим такмичарима и гостима.