Лудо, али нерешено Истакнут

Фудбалери Клуба малог фудбала „Врање“ играли су нерешено 2-2 са екипом ФОН-а из Београда у заосталом мечу 3.кола Прве футсал лиге.

У динамичној и неизвесној утакмици врањски фудбалери имали су предност до последњег минута када су гости изједначили.

Била је ово једна од оних утакмица када су љубав према овом спорту, енергија, емоције на врхунцу. Врањски фудбалери су ушли у меч одлучно, сконцентрисано и тако су играли до краја. Предано, професионално. Ни противник није био мање фокусиран и добар. Повели су први у 20. минуту голом Слободана Рајчевића, са тим резултатом отишло се на паузу. Друго полувреме почело је уз иницијативу домаћина. Изједначили су у 27. минуту поготком Игора Стојановића, а после 5 минута и повели са 2-1. Стрелац је био Никола Додић.  Таман када  су се сви спремали да прославе гости су изједначили у последњим секундама меча голом Рамића, након одлуке судија која је разбеснела домаћине.

Атмосфера у хали била је каква се само пожелети може. Сваки потез врањског тима награђен је аплаузом, подстреком или похвалом. Звиждуци и варнице односили су се само на судијске одлуке. Играчи противничког тима испраћени су такође спортским аплаузом.

„Честитао би мојим саиграчима на одличној утакмици. Шести играч је била наша публика која је дошла у великом броју. Једино што би хтео да истакнем је да је суђење било катастрофа и требало би да их буде срамота. Били смо бољи сигурно, али на жалост пресудило је суђење“,  каже Никола Додић стрелац другог гола.

„Прави дерби, права првенствена утакмица, чврста, мали број голова, можда смо испустили прилику да добијемо утакмицу. Свака част публици и мојим играчима, погинули су 40 минута. На крају нисмо имали среће. Шта да радимо, идемо даље. Очекује нас утакмица са „Калчом“ у Нишу. Спремићемо се, имамо два дана и да приведемо ову полусезону, надам се, на деоби првог места“, истиче Горан Јовић тренер Врањанаца.

У последњем колу јесењег дела шампионата врањски тим гостује у Нишу, екипи  „Калча“. И ако су фаворити у овом мечу јер су Нишлије на последњем месту табеле, без бодова, знају бити неугодан противник па ће се о коначном пласману гoворити након сусрета, кажу Врањанци.