Нова победа Мораве

У Првој српској кошаркашкој лиги, синоћ је у Нишу одиграна последња утакмица трећег кола шампионата.

Кошаркаши Мораве из Владичиног Хана победили су бившег прво-Б лигаша, екипу Ниш, резултатом 72:69. Ово је била трећа победа Ханчана и они деле прво место на табели са Јабланицом из Медвеђе, Пиротом и Прокупљем. Морава је у претходна два меча победила у Нишу Јуниор и на свом терену Југ из Врања. Утакмица у Нишу била је резултатски неизвесна, али су Миленковић, Грујић и Стојковић својим кошевима допринели да се освоје нова два бода. Ханчани су водили на полувремену, резултатом 41:37 и успели су да до краја очувају предност. Трећа четвртина завршена је 15:14 за Ниш, док је последња деоница утакмице била нерешена 17:17. Имали су домаћини у последњим секундама шут за продужетак, али је са пола терена Милосављевић промашио обруч. У наредном колу у петак Морава у Владичином Хану дочекује Књажевац.