Клуб малог фудбала Врање бележи још једну победу

Фудбалери клуба малог фудбала Врање, победама бране част врањског спорта у овој сезони. Једини суперлигаш из Врања годинама игра одлично а ту серију добрих игара и резултата наставља и у овој сезони у Првој футсал лиги Србије.

У петом колу, Врањанци су гостовали у Београду и победили су Коњарник, резултатом 4:2. Овај сусрет одигран је синоћ а не у редовном термину у суботу, због заузетости хале спортова  Шумице у Београду. Утакмица је лоше почела по изабранике тренера Горана Јовића. Већ у другом минуту после две кардиналне грешке играча Врања, домаћин је водио са 2:0. Бучна публика која прати Коњарник помислила је у том тренутку да ће видети праву голеаду својих љубимаца и пуну мрежу голова Врања. Једино тако нису мислили фудбалери Врања. До полувремена су головима Игора Стојановића и капитена Предрага Николића поравнали резултат и потврдили су да су квалитетнији тим од дебитанта у лиги. Друго полувреме донело је велику борбу на терену, али су утакмицу на крају уздигнутих глава напустили врањски фудбалери. Као и у прошлогодишњој Куп утакмици, Врање је тријумфовало на крају освојивши три бода за пласман на треће место табеле. Победу су донели другим голом Игор Стојановић и голман Жикица Ристић, који је запечатио судбину београдског тима. Коњарник је играо задња три минута без голмана, са пет играча у пољу, па је голман Ристић искористио прилику и ударцем са своје половине погодио мрежу Коњарника. У осталим утакмицама постигнути су следећи резултати: Смедерево-Марбо Интермецо: 1:3, Коперникус-Колубара: 0:0, Ниш 92-Сас: 4:1, Летећи холанђанин-Наисус: 4:5 и Танго Лиман-Економац: 1:8. Прво и друго место на табели деле Економац и Марбо са по 12 освојених бодова, док треће Врање има 9. Летећи Холанђанин и Коперникус на последња два места освојили су по 4 бода. У суботу Врање дочекује екипу Летећи Холанђанин из Врбаса.