Глумац Феђа Штукан добио је специјалну награду за изузетно глумачко остварење за улогу Коља у филму "Нечиста крв- Грех предака" на 56. Филмском сусрету у Нишу.
Ова вест стигла је непосредно након премијере филма у Врању где су глумци Катарина Радивојевић, Марко Грабеж и Александар Ристоски, као и редитељ Милутин Петровић поздрављени громогласним аплаузом.
Филм је до сада проглашен за најбољи филм по избору публике на 28. Европском филмском фестивалу Палић, освојио је и прву награду на 45. Фестивалу филмског сценарија у Врњачкој бањи, док је читав глумачки ансабмл добио награду за најбоље глумачко остварење на Дунав Филм Фесту.
Биоскопска дистрибуција како у Србији тако и целој Европи почела је 26. августа, и са великим ишчекивањем биоскопске публике отварила јесењу сезону биоскопа.
Уверите се да сте унели све потребне информације означене звездицом (*). HTML код није дозвољен.