A+ A A-

Одигране утакмице 16. кола Прве српске кошаркашке лиге

Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Одигране су утакмице 16. кола Прве српске кошаркашке лиге, које су биле одложене због временских неприлика. Југ из Врања изгубио је у Књажевцу од истоименог тима, резултатом 89:66.У неизвесној утакмици, Морава је у Владичином Хану победила Ниш са 77:71.

Играли су врањски кошаркаши добро у првом полувремену када је домаћа екипа имала само поен предности. Чудан судијски критеријум у другој половини утакмице више је одговарао Књажевцу па су његови играчи стекли велику предност и задржали су је до краја меча.

У неизвесној утакмици, Морава је у Владичином Хану победила Ниш са 77:71. Резултатска неизвесност трајала је до краја утакмице, када су домаћи играчи у пенал завршници били бољи и освојили су два нова бода која их остављају у трци за прво место. Миленковић је у екипи Мораве био најефикаснији са 20 поена, док је исто толико постигао Тричковић у тиму Ниша. Трећи наш представник, БСК Јуниор из Бујановца изгубио је у Зајечару од Младости, резултатом 76:67. Домаћин је повео у првом полувремену високом разликом, али су бујановачки кошаркаши успели да стигну разлику и да меч уведу у неизвесну завршницу. Више среће на крају имали су домаћи играчи.

Пред наставак шампионата прво место деле Морава, Пирот и Јабланица из Медвеђе. БСК Јуниор је десети са 24 освојена бода а Југ је једанаести са бодом мање. У 20. ом колу које је на програму за викенд, Југ игра у Зајечару са екипом Младост, док се у Владичином Хану састају Морава и БСК Јуниор.