A+ A A-

Фудбалери "Динама" поражени на свом терену

Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Фудбалери “Динама” поражени су од “Мачве” из Шапца резултатом 4-2 пред својом публиком у Врању.

Домаћи фудбалери нису успели да оставе бодове у Врању и забележили су први пораз код куће у пролећном делу шампионата.

Гости су дошли спремни и ни једног тренутка нису посустали у намери да оду из Врања као победници. Виђен је добар фудбал оба тима. Први су повели Шапчани поготком Гемовића у 23. минуту. Само 5 минута касније домаћин је изједначио голом Николе Митића. У завршници првог полувремена у 43. минуту Врањанци су дошли до вођства од 2-1 голом Жељка Димитрова.

У другом полувремену ређали су се добри потези и на једној и на другој страни, али су гости ипак били у предности. То се одразило и на резултат па су тако већ у 49.минуту изједначили на 2-2 из пенала. Стрелац је био Лазаревић. До поновног вођства Шапчани долазе голом Дамњановића, а непосредно пред судијски звиждук за крај потврдили су победу четвртим поготком. Сигуран је био Обровац.

На конференцији за новинаре након сусрета обојица тренера и Драган Антић и Драган Аничић сложили су се да је утакмица била квалитетна и да не би било незаслужено да је резултат био и другачији.

“Мачва” је овом победом потврдила статус на табели и два кола пре краха осигурала улазак у Супер лигу.  Врањанци су обезбедили опстанак у лиги што им је и био циљ у овој сезони.

"Ово је сигурно једна историјска победа. Урадили смо нешто што Шабац сања већ дуги низ година. Данас смо га вратили на фудбалску мапу Србије. Захваљујем се домаћинима на гостопримству и заиста коректној игри. Публика је могла да ужива, јер је виђено много голова. Мислим да је резултат превисок јер је домаћин имао доста шанси", каже  Драган Аничић- шеф стручног штаба ФК “Мачва”.

"Била је отворена игра и са једне и са друге стране. Желео сам да публици пружим уживање у фудбалу. Честитам на победи екипи “Мачве” Играли смо и ми добро, имали смо још шанси, као  и гости. Могло је да буде још голова. Честитам новог суперлигашу", каже  Драган Аничић- шеф стручног штаба ФК “Мачва”.

Шампионат у Првој лиги Србије наставља се већ у недељу утакмицама 29. кола.

Пред фудбалерима “Динама” је још један изазов. Гостују трећепласираној “Слободи”  у Ужицу.