A+ A A-

Врањски репрезентативци се вратили са Балканског првенства

Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Након четвородневне борбе, и физичке и психичке, врањски кик боксери вратили су се из Сарајева са три медаље. Очекује их кратак предах, а затим и Светско првенство.

Кик боксери кик бокс клубова ''Врање'' и ''Јуниор'' на Балканском првенству које је одржано у Сарајеву освојили су две сребрне и једну бронзану медаљу. Сребро су освојили Андрија Стаменковић у категорији 57 килограма и Младен Стошић, 63,5 килограма. Бронзу је узео Александар Антић, 57 килограма.

''Било је јако такмичење, били смо 7 такмичара у мојој категорији, 63, 5 кг, дисциплина лоу кик. Полуфинале сам радио са противником из Македоније, нокаутирао сам га у другој рунди, док сам финале радио са противником из Бугарске, и победио ме 2-1, на поенима сам изгубио од њега. Сад правимо паузу и спремамо се за нова такмичења'', каже Младен Стошић, репрезентативац Србије.

''Такмичење је било веома јако, све је било како треба, изгубио сам у финалу од противника из Словеније, кога сам раније побеђивао, али овог пута је био бољи. Очекује се позив за Светско и надам се да смо на том списку'', истиче Андрија Стаменковић, репрезентативац Србије.

По списку селектора за репрезентацију се, у јуниорског селекцији, борило четири боксера из Врања, а без медаље је остао Марко Динчић, 69 кг. Ово је још један велики успех врањских кик боксера и одлична припрема за предстојеће Светско првенство.

''Задовољан сам, радила се дисциплина лоу кик и кик лајт контакт, добро је било такмичење. Трајало је од 22. до 24. јуна, а учествовало је 210 такмичара из 7 земаља, тако да сам врло задовољан. Што се тиче Светског јуниорског првенства очекујемо у току ове или наредне недеље списак за припреме које ће бити на Тари почетком септембра, тако да, видећемо ко ће кренути, биће њих сигурно троје или четворо'', појашњава Игор Младеновић, тренер КБК Врање.

Састав репрезентације за Светско првенство биће познат крајем августа, а само такмичење биће одржано почетком септембра. Кик боксерима следи заслужени тронедељни одмор након првог дела такмичења и велика припрема за предстојеће Светско такмичење.