A+ A A-

Фудбалери "Динама" поделили су бодове у Врању са новим суперлигашем "Земуном" одигравши последњу утакмицу сезоне Прве лиге Србије резултатом 3-3.

Врањанци су пружили једну од бољих партија на свом терену и показали због чега су остали прволигаши. Повели су први још у 8. минуту голом Алексе Јовановића, омладинца, који је добио шансу да игра на овом мечу и потпуно оправдао поверење шефа стручног штаба Антића. Гости из Земуна изједначили су у 36. минуту, али се на паузу ипак отишло предношћу домаћина. У последњем минуту првог полувремена Жељко Димитров донео је вођство свом тиму.

У наставку је мало попустила концентрација Врањанаца, па су Земунци два пута затресли мрежу. Коначан резултат утакмице поставио је Закарије Сурака поготком у 61. минуту.

Резултатом 3-3 могу бити задовољне обе стране као и публика која је могла да ужива у лепој, коректној игри и головима. Сусрет ће остати упамћен и по томе што су по први пут на једној прволигашкој утакмици правду делиле 4 жене. Међу њима и Врањанка Јасмина Зафировић.

Објављено у Спорт
Аутор
Опширније... 0
Последњи пут измењено

Фудбалери "Динама" воде на полувремену са 2-1 против "Земуна" у утакмици последњег 30. кола шампината Прве лиге Србије. Домаћини су повели још у 8.минуту фантастичним поготком младог Алексе Јовановића из Врања. Гости су изједначили у 36. минуту али се за вођство домаћих фудбалера, пред одлазак на паузу, побринуо Жељко Димитров у 46.минуту. Утакмица протиче у фер и коректној атмосфери уз велику подршку домаћих, али и навијача из Земуна. Меч води судијска четворка састављена само од дама, што је први пут на једној прволигашкој утакмици.

Аутор

Кажу да прави домаћин у Врању, у пролеће размишља о куповини огрева, док остали углавном затварају финансијску конструкцију за летовање, а ујесен о летовању за наредну годину.

Има ту истине јер сада је и најповољнија цена кад је у питању огревно дрво. На пијаци у Врању варира у распону од 3.500 до 4.500 динара по метру просторном, у зависности од тога да ли су у питању букова или храстова дрва и наравно од квалитета. У јесен и током зиме цена зна да буде већа и преко 1.000 динара.

Статистика говори да просечној српској породици која се греје на дрва треба око 10 кубика. Иначе, дрво које се суши током лета има и најбољу калоријску вредност, тако да је и у том смислу прави тренутак за куповину.

Размислите... Мада за све оне који су финансијски у могућности не би требало да се двоуме.

Објављено у Друштво
Аутор

Познато је да Србија већ годинама уназад има проблем ниског природног прираштаја. Министарка без портфеља задужена за демографску и популациону политику Славица Ђукић Дејановић је у медијима  изнела податак да је јaнуара и фебруара рођено 1.100 беба, што је више него прошле године у том периоду, и то је охрабрујући податак. У циљу повећања природног прираштаја она је најавила да ће држава реализовати програм који ће стимулативно деловати на будуће родитеље.