A+ A A-

Спорт

Сусрет одбојкашких ветерана Врања, Црне Горе и Македоније у врањској хали спортова био је прави празник овог спорта. И ако је резултат био у другом плану, мало ко би актере на терену могао назвати ветеранима.

Save

Објављено у Спорт
Аутор
Опширније... 0
Последњи пут измењено

Врањски спортисти имали су успешан спортски викенд. Значајан резултат остварио је дизач тегова Стефан Манасић, који се окитио светским златом на такмичењу паурлифтингу и бенч пресу у Америци. У клупским такмичењима није било већих изненађења.

Аутор

Врањанац Стефан Манасић освојио је златну медаљу на Светском првенству у пауерлифтингу и бенч пресу одржаном у Чикагу у Америци.

Манасић је подигао 210 килограма и био најбољи у јуниорској конкуренцији до 105 килограма. Ово је друго Манасићево злато у Америци. Прво је освојио 2015.године када је поставио светски рекорд такође у конкуренцији јуниора.

Аутор

Одбојкашице "Врања" забележиле су четврту победу заредом у пролећном делу шампионата Прве лиге Србије. На гостовању у Краљеву Врањанке су биле боље од "Гимназијалца" резултатом 1-3.

Домаћин је повео у првом сету, који се играо поен за поеном резултатом 27-25. У свим осталим гошће су биле много убедљивије. Други сет су добиле 15-25, трећи 12-25, а последњи 17-25. И после овог кола врањски тим остао је на трећем месту табеле.

Аутор

Врање је домаћин међународног одбојкашког турнира ветерана Црне Горе, Македоније и  Србије.

Некадашњи шампиони старе Југославије „Будванска ривијера“ гости су Врања, као и ветеранке „Работничког“ из Скопља. Сарадња са Црногорцима почела је пре 4 године на турниру у Београду и у међувремену прерасла у пријатељско дружење. Изразили су жељу да први пут посете Врање и одиграли ревијалну утакмицу са домаћином. Прикључиле су се и гошће из Македоније, са којима је пријатељство још дуже. Ветеранке „Работничког“  одмериле су снаге са младим одбојкашицама „Панде“.

Градски већник Ненад Ђорђевић поздравио је оваква дружења и истакао њихов значај  на промоцији одбојке и спорта и туристичких потенцијала града.