Изложба слика Сила је са нама

Миладин Отовић: Ловац, уље на платну

У Галерији Народног музеја у Врању у четвртак, 24. новембар 2022. године, са почетком у 18 сати биће отворена изложба слика  уметника из Kраљева др Миладина Отовића, под називом „Сила је са нама“.

Изложба је одабрана на излагачком конкурсу Галерије Народног музеја и финансијски је подржана  на конкурсу Министарства културе и информисања Републике Србије.

Како је Отовић објаснио циљ овог уметничког пројекта је представљање вишезначности физичко – духовног комплекса слике разматраног у оквиру савремене рецентне ликовне сцене.

Уметник не задржава своју пажњу на типичној површинској дескрипцији слике, иако и то узима у обзир, него слици као феномену који истажује и проучава прилази – не од себе као субјекта уметника, него од ње као објекта, односно из њених заповршинских дубина и садржаја. Kао таква слика представља објект који испоставља визуру личности која је невидљива и налази се у метафизичким дубинама невидљивога и недохвативог.

Биографија

Др Миладин Отовић је рођен 1972. године у Kраљеву. Средњу уметничку школу „Ђорђе Kрстић“ завршио у Нишу 1991.године. Факултет ликовних уметности у Београду, одсек сликарство, завршио 1997. године. Магистрирао  на истом факултету 2002. Докторирао на Факултету за уметност и дизајн у Београду 2019. године.

Please follow and like us:
Култура