У знак сећања на 11. новембар 1918. године, када су силе Антанте потписале примирје са Немачком, у Србији и свету обележава се Дан примирја. У Врању се, традиционално, Дан примирја обележава полагањем венаца на споменик жртвама бугарског окупатора од 1915. до 1918. године. Биће отворена и изложба фотографија „Сурдулички мученици“ коју у Галерији народног музеја у 12 сати приређује Историјски архив. Осим тога, у петак, 11. новембра је нерадни дан за већину јавних предузећа и установа.
Ипак, одређене су дежурне екипе и службе у случају неопходних интервенција. У случају кварова, телефон дежурне службе у Водоводу је 017/421-002. У Комраду ће радити само служба за изношење смећа.
Уколико се појави проблем са електричнм енергијом, број телефона дежурне службе је 017/431-961
Паркинг сервис неће вршити наплату и контролу паркирања на општим паркиралиштима у зонираним деловима града, биће затворена и благајна паркинг сервиса.
Паркинг гараже у улицама Кнеза Милоша и Хероја са Кошара, као и Царински терминал биће отворени на дан празника и радиће по уобичајеном систему наплате.
Здравствени центар у Врању организовао је дежурства за тај дан и радиће до 18 сати, осим Службе хитне помоћи, која и у време празникаm али и мимо њихm ради 24 часа. Лабораторија у Дому здравља радиће за време празника од 08 – 14 сати.Ковид амбуланта у АТД-у од 07 до 20 сати. Ковид амбуланте у дечијем и школском диспанзеру радиће од 8 до 18 сати.
Из Јавног предузећа Урбанизам и изградња града Врања обавештавају да ће привремено бити обустављен саобраћај на траси од Давидовца до Доњег Вртогоша због извођења радова на изградњи фекалне канализационе мреже. Дужина мреже је близу 3400 метара, а предвиђено је да радови на траси Колектора 7 буду завршени у року од 60 календарских дана.
Због предстојећих празника и нерадног петка на путевима у Србији се очекује појачан интензитет саобраћаја, посебно на путевима који воде ка зимским туристичким центрима. Из тог разлога из Путева Србије упозоравају возаче да без зимске опреме и ланаца не крећу на пут и да прилагоде брзину условима на путу. Прилази зимским туристичким центрима су проходни, али је због појаве магле видљивост смањена на појединим путним правцима, као што су аутопут Београд- Ниш, деоница Ражањ- Алексинац, Трупале- Врање.