Богато наслеђе и шопинг туре, доводе туристе у Врање

Богато културно историјско наслеђе Врања, као и природни ресурси високо позиционирају наш Град на туристичкој мапи Србије. Врање се по културно историјској баштини разликује од других градова, а то су предности које треба користити. Туризам је грана која је у експанзији и која доноси значајне приходе.

То је препознало руководство Града и зато се последњих година реконструишу и рехабилитују  културно историјски локалитети. Потпуно је реконструисана, аутентично, Баба Златина улица, реновирана Музеј кућа Боре Станковића, а у истој улици је други локалитет Свеправославни центар Јустин Поповић.

-Тако да за Баба Златину улицу у сфери туризма, можемо рећи, да је то данас једна амбијентална целина, где поред два објекта и Прибојчићеве куће имамо и један угоститељски објекат, у коме се служе и стара, традиционална врањска јела- каже Небојша Ристић, туризмолог ТО Града Врања.

Близина значајних културно историјских објеката у нашем Граду је предност, јер не захтева дуга пешачења туриста, којих је све више.  Поред Баба Златине улице, туриста може да посети и Саборни храм Свете Тројице у центру града, грађен у доба Турака.

– Јер мало је градова у Србији који говоре о томе како се живело, како се градило у доба Турака, како се касније Врање развијало. Тако нешто може да се прочита у Бориним делима и чује од наших кустоса- каже Ристић.

Врло близу у центру је и реконструисан Народни музеј, са новом етнолошком поставком. У обновљеном Градском парку, нарочито ексурзије, могу да се упознају са нашим великанима, а место је и одржавања бројних манифестација. Новоизграђени Тржни центар “Зона“ је Мека за људе из региона, што значи да приходују сви. Зато не чуде редови током викенда испред врањских кафана.

Please follow and like us:
Друштво Економија