Богато културно историјско наслеђе Врања, као и природни ресурси високо позиционирају наш Град на туристичкој мапи Србије. Врање се по културно историјској баштини разликује од других градова, а то су предности које треба користити. Туризам је грана која је у експанзији и која доноси значајне приходе.
То је препознало руководство Града и зато се последњих година реконструишу и рехабилитују културно историјски локалитети. Потпуно је реконструисана, аутентично, Баба Златина улица, реновирана Музеј кућа Боре Станковића, а у истој улици је други локалитет Свеправославни центар Јустин Поповић.
-Тако да за Баба Златину улицу у сфери туризма, можемо рећи, да је то данас једна амбијентална целина, где поред два објекта и Прибојчићеве куће имамо и један угоститељски објекат, у коме се служе и стара, традиционална врањска јела- каже Небојша Ристић, туризмолог ТО Града Врања.
Близина значајних културно историјских објеката у нашем Граду је предност, јер не захтева дуга пешачења туриста, којих је све више. Поред Баба Златине улице, туриста може да посети и Саборни храм Свете Тројице у центру града, грађен у доба Турака.
– Јер мало је градова у Србији који говоре о томе како се живело, како се градило у доба Турака, како се касније Врање развијало. Тако нешто може да се прочита у Бориним делима и чује од наших кустоса- каже Ристић.
Врло близу у центру је и реконструисан Народни музеј, са новом етнолошком поставком. У обновљеном Градском парку, нарочито ексурзије, могу да се упознају са нашим великанима, а место је и одржавања бројних манифестација. Новоизграђени Тржни центар “Зона“ је Мека за људе из региона, што значи да приходују сви. Зато не чуде редови током викенда испред врањских кафана.