ЕТШ: Саопштење за јавност

У нашу редакцију стигло је Саопштење за јавност Економско – трговинске школе које преносимо у целости:

Поводом објава појединих локалних информативних портала које се тичу стања надстрешнице на згради средње Економско – трговинске школе у Врању, као одговорно лице на челу ове образовно – васпитне установе, издајем следеће саопштење за јавност:

Редовним обиласком школског дворишта и објекта школе од стране помоћних радника, уоченo је оштећење кровне конструкције на надстрешници која се налази на улазу у фискултурну салу тј. примећено је проширење такозване дилатационе спојнице на згради школе.

По евидентирању овог проблема, а у складу са Упутством Министарства просвете Републике Србије, упућен је допис по хитном поступку одељењу Грађевинске инспекције у Врању, која је обиласком зграде школе, у петак, 28. новембра 2025. године, констатовала да је дошло до оштећења надстрешнице због слегања земљишта непосредно поред корита Врањске реке. 

Простор обухваћен надстрешницом је обележен траком упозорења и заштитном мрежом, а ученицима и запосленима је забрањен улазак у ограђени простор, о чему је издато обавештење.

Напомињем и то да су у току радње везане за процену оштећења на делу објекта школе и припремне радње везане за санацију новонасталог оштећења.

Фискултурна сала школе остаје у функцији, јер на њој не постоје никаква оштећења.

Из буџетских средстава града Врања биће финансирана санација школског објекта, каже се у саопштењу, које потписује директор школе, Ивица Јањић.

Please follow and like us:
Друштво