Избор за „Каранфил девојче“, традиција дуга 58 година

Врањска Бања је протеклог викенда била домаћин „Дана каранфила“, једне од најдуговечнијих манифестација у овом делу Србије. Најатрактивнији део овог догађаја је избор за „Kаранфил девојче“, који се одржава већ 58 година.

Културно-туристичка манифестација има дугу традицију. Ово је 58. година у којој се у Врањској Бањи бира најлепша девојка у овом делу Србије.

Добродошлицу свим присутнима на овогодишњој манифестацији је пожелео председник Градске општине Драган Сентић и изразио задовољство бројношћу публике и лепом атмосфером у Бањи.

-Желим да се захвалим пријатељима манифестације, јер да није било њих, она не би била на овако завидном нивоу.

Пожелећу свим девојкама које се такмиче за титулу најлепше девојке пуно среће, а срећу у раду пожелећу и жирију који ће одлучивати која девојка ће понети ласкаву титулу „Каранфил девојче“, а то није нимало лак задатак – рекао је Сентић.

За титулу најлепше девојке југа Србије надметало се 14 девојака из Врања, Врањске Бање, Сурдулице и Трговишта.

Одлуке жирија је саопштио водитељски пар који су чинили водитељка Душица Јаковљевић и глумац Драган Маринковић Маца.

Жири је, након сабирања гласова и већања, титулом „Каранфил девојче“ овенчао Андријану Богдановић из Врањске Бање.

Гласовима жирија, њена прва пратиља је Сара Митић, друга пратиља Наталија Станковић, док је титулу Мис шарма освојила Милица Стошић.

Најлепше девојке организатори и бројни спонзори су наградили новчаним наградама, ваучерима за путовања, намештајем, накитом, козметиком и другим наградама.

Избор жирија је публика у Врањској Бањи поздравила аплаузом.

Након избора за најлепшу девојку југа Србије, настављена је забава, чија је главна звезда била певачица Каја Остојић, која је успела да анимира бројну публику у Врањској Бањи.

Please follow and like us:
Друштво