Кишно време овог пролећа довело је до бујања вегетације, па су запослени у Комраду свакодневно на терену. Константно се косе зелене површине, а ове године је и раније почела акција изношења кабастог отпада и трајаће дуже.
Много посла је овог пролећа за запослене у Комраду. Са акцијом изношења кабастог отпада почели су још у априлу, трајала је у мају, а наставиће се и у јуну. Грађани имају потребе, а то доказују и велике количине отпада.
-Постављају се током викенда контејнери запремине 7 метара кубних, које избацујемо и по неколико пута дневно, тако да дневно просечно и до 100 тона отпада отерамо на депонију. Не рачунам у тај отпад шут, који наши грађани и сами могу да отерају на депонију шута и то је бесплатно – каже Нела Цветковић, извршна директорка Комрада.
Но, нажалост и поред тога што је Комрад само прошле године очистио 40 дивљих депонија, на неким местима чисти и по неколико пута. Таква је ситуација на месту где се налазила дивља депонија у правцу према селу Вртогош, као и у Бунушевцу. Раде камиони и машине, то је велики трошак, при том се загађује животна средина, каже Цветковићева.
Но, кишно пролеће донело је много посла и око кошења и крчења речних корита. До сада су у многим селима завршили тај посао. Тренутно чисте у Врањској Бањи и остаје им потез према Мечковцу и Тесовишту. Озбиљну акцију покренули су у самом граду.
– Иако није у програму Комрада одржавање корита Врањске реке, ми смо очистили корито на потезу од моста између Економске и Медицинске школе. То је озбиљан посао и ми смо у разговору са градоначелником и руководством Града кренули у ову акцију, иако је у надлежности Србија воде. Толико је било растиња да ће гмизавци почети да се јављају- додаје Цветковића.
Било је и доста отпада, истиче Цветковићева, а то је наш немар. Ово је део града, где најчешће долазе људи из окружења и треба да настојимо да нам свуда буде чисто и уредно.