
Правни факултет нуди бројне могућности будућим студентима, као и много шанси за професионални напредак и рад, како у установама и институцијама, тако и у приватној пракси. Одељење Правног факултета у Врању, Универзитета у Приштини, постоји близу три деценије, а нуди повољне услове студирања, уз компетентан стручни кадар и најниже цена школарина.
Правни факултет Универзитета у Приштини, са привременим седиштем у Косовској Митровици, расписао је конкурс за упис нове генерације студената.
-У Високошколској јединици у Врању уписујемо 50 студената који се самофинансирају, у Врању немамо буџетске студенте, реч је о 50 студената на основним академским студијама. Паралелно са уписом на основне академске иде и конкурс за упис на мастер академске студије права, такође за 50 студената у Врању, каже проф. Бојан Бојанић.
Пријем докумената је од 16. до 27. јуна, а пријемни испит полаже се 30. јуна.
-Што се тиче документације, то су сведочанства и диплома из средње школе и уплата од 6000 динара. Приликом пријаве није неопходно да се предају оригинали, то се ради током уписа, који следи од 4. Јула, када буду проглашене коначне ранг листе. Не треба да се плаше пријемног, он је заиста прилагођен нивоу средњошколског знања, полаже се по 20 питања из Српског и из Историје, а на сајту се већ налази Приручник и свако може да се припреми за десетак дана, додаје Бојанић.
Реч је о државном факултету који ове године обележава 64 године рада, док у Врању одељење постоји скоро три деценије. Професор Бојанић истиче предност студирања у свом граду, уз компетентно наставно особље и подмлађен колектив, који је увек доступан студентима.
Студенти имају и могућност стручне праксе, а од друге до четврте године студија могу да искористе прилику да два пута по пет месеци проведу на неком универзитету у Европи, са којима факултет има потписан споразум, као што су факултети у Пољској, Шпанији, Италији, уз месечну стипендију од 800 евра. То је сјајна прилика да се упознају са процесом студирања у другим земљама, а сви испити које тамо положе се признају.
-Не постоји професија која вам нуди тако широк спектар будућих занимања, свако ће себе моћи негде да пронађе, да ли ћете радити у неком од привредних субјеката, у јавном сектору, на нивоу локалне самоуправе, државне управе, буквално нема сегмента где вам није потребан правник, такође ту су, наравно, и нека новија правничка занимања, као што су извршитељи, јавни бележници, ту је адвокатура и најпрестижније у правничкој професији – судије и тужиоци, ту је допломатија, финансијски сектор, тако да је то оно што вам нуди диплома Правног факултета, поручује професор.
Школарина на основним академским студијама износи 69 хиљада динара, а на мастер 99.000, с тим што се 50 посто враћа студентима, у складу са Одлуком Владе Републике Србије.