Шеста школа: Час у природи поводом Међународног дана породице

Ученици првог разреда ОШ “Бранко Радичевић” организовали су Час у природи поводом Међународног дана породице.

У пратњи директорке, учитеља и родитеља, они су уживали у природним лепотама у комплексу манастира Свети Симеон Столпник у селу Содерце.

Ученици су прво посетили храм, где их је дочекао свештеник Александар Крстић. Након краће молитве деца су учествовала у резању колача, а потом су уследиле игре у дворишту, попут скакања у џаку, игре са лоптом, ношења јајета у кашици, а дружење је заокружено играњем народних кола.

Домаћини су за све присутне припремили војнички пасуљ, тако да је Час у природи завршен заједничком трпезом љубави.

Please follow and like us:
Друштво Образовање