
У оквиру програма обележавања 150 година од рођења Боре Станковића, у Позоришту „Бора Станковић“ вечерас је изведена чувена опера „Травијата“ Ђузепеа Вердија.

Ово ремек-дело светске оперске литературе, које говори о љубави, жртви и људском достојанству, публика је имала прилику да доживи у извођењу више од 100 уметника Нишког симфонијског оркестра. Представом диригује Дијана Јоцић, док режију потписује Марко Волери.



Извођењу овог ремек дела на сцени врањског театра присуствовали су градоначелник Врања, др Слободан Миленковић, заменик градоначелника Милан Илић, председница Скупштине града, Зорица Јовић, народни посланик Горан Николић,координатор Канцеларије председника Владе у Врању, Ненад Тасић, градско руководство, као и представници ЈУ.

Ова безвремена опера, заснована на причи о љубави, жртви и људском достојанству, већ више од једног и по века осваја публику широм света снагом своје музике и емотивном дубином. Верди је у „Травијати“ створио дело које на јединствен начин спаја раскошну музичку лепоту и снажну драмску истину, чинећи га једним од врхунаца оперске уметности.
